Technická specifikace API

Trinity Bank vychází pro API (Application Programming Interface) z jednotné struktury formátu informací, která byla vydefinována Českou bankovní asociací (ČBA) v dokumentu Czech Open Banking Standard (COBS).

Ucelený popis vÅ¡ech služeb vystavených v rámci API naleznete v tomto dokumentu (EN verze). 

Testovací prostředí

Trinity Bank umožňuje vývojářům dle platné legislativy PSD2 využít testovacího prostředí API (sandbox API) pro přípravu napojení na produkční API.

Předpoklady a návod jak API volat v testovacím režimu naleznete v tomto dokumentu (EN verze).

Kontakt

V případě dotazů nebo zájmu nás kontaktujte na emailu: openapi@trinitybank.cz 

Poskytování nových služeb je zdarma. Transakce na Vašich účtech, které jsou zadané v aplikací třetí strany, budou zpoplatněny podle sazebníku jako platby zadané v internetovém bankovnictví Trinity Bank.

Bezpečnost je pro nás klíčová. Nebudeme Vám aktivovat žádnou službu bez Vašeho výslovného přání. Jakékoliv oprávnění pro třetí stranu můžete kdykoliv odvolat ve svém internetovém bankovnictví Trinity Bank.

Třetí stranou se může stát banka ale i nebankovní instituce, která získá licenci k využívání služeb spojených s API od ČNB nebo jiného dohledového orgánu EU.

Mohou je použít pouze k účelům, ke kterým je opravňuje příslušná legislativa (k provedení platby, ke které dáte souhlas, k zobrazení údajů o účtu přes svoji aplikaci a podobně). V žádném případě nemohou získané údaje předat nějakému dalšímu subjektu. 

Ano, každá banka může zároveň působit i jako třetí strana. Může tak získávat (opět pouze pokud ji k tomu udělíte souhlas) informace o Vašich účtech v jiných bankách. Trinity Bank aktuálně nenabízí služby třetí strany (TPP), ale tuto možnost v budoucnu plánujeme, protože disponujeme patřičnou licencí.

Where to go next

Lidé

Každý klient má u nás svého osobního bankéře. Spolupráci budujeme na základě důvěry a dlouhodobých vztahů. Klientům poskytujeme mimořádné zhodnocení.

Podnikatelé a firmy

Jsme specialisté na firemní financování. Vybereme ten správný produkt a službu pro úspěch ve vašem podnikání. Proces schvalování je vždy rychlý a efektivní.

Privátní bankovnictví

Klademe důraz na individuální přístup a diskrétnost ve vztahu ke každému klientovi. Zaměřujeme se na dlouhodobou spolupráci založenou na vzájemné důvěře.